Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.


Forum Brukarskie on

Mierzymy.pl


 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Maszyny do rozściełania i niwelacji podsypki
Autor Wiadomość
sarimz 

Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 19
Skąd: WięcborkWysłany: 28 Grudzień 2015, 22:12   Maszyny do rozściełania i niwelacji podsypki

Co lepsze
OPTIMAS czy
PROBST
 
 
buczo Firma: ANEX-BRUK
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Piw: 144
Posty: 4822
Skąd: BRZEGWysłany: 29 Grudzień 2015, 23:40   

bawiłem się obydwoma i stawiam na OPTIMASA czyt. miałem
_________________
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem! :D
 
 
sarimz 

Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 19
Skąd: WięcborkWysłany: 27 Luty 2016, 21:55   

jeszcze jedno pyt., czy po rozścieleniu podsypki można od razu układać kostkę bruk.
Co z zagęszczeniem?
Jak to się robi po kolei?
Pochwalę się, że wpadła mi taka robota 2 ha koło domu i myślę o Planmatic
 
 
K3 
z natury zły człowiekPomógł: 35 razy
Dołączył: 03 Kwi 2010
Piw: 66
Kostek: 3
Posty: 2316
Skąd: BrodnicaWysłany: 28 Luty 2016, 08:28   

sarimz napisał/a:
Pochwalę się, że wpadła mi taka robota 2 ha koło domu i myślę o Planmatic


Bez urazy , ale pomyśl najpierw o zatrudnieniu się na rok w jakiejś porządnej firmie i ogarnięciu podstaw brukarstwa albo zatrudnij porządnego fachowca/majstra brukarstwa . Bo możesz się sparzyć i to szybko.
_________________
RZUŁF ZY THUŻEM LERZOM NAT ŻEKOM.
 
 
k.45 Firma: KGBruk
Pomógł: 9 razy
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lut 2010
Piw: 47
Posty: 1316
Skąd: KaliszforniaWysłany: 28 Luty 2016, 08:46   

sarimz napisał/a:
czy po rozścieleniu podsypki można od razu układać kostkę bruk.
Co z zagęszczeniem?
:565:
sarimz napisał/a:
Pochwalę się, że wpadła mi taka robota 2 ha koło domu i myślę o Planmatic

:572: chcialbym to zobaczyc na live!!!!!!!!!!!!
_________________
http://www.facebook.com/Kgbruk
Fachowców ˝w na rowerach ,strzeż˝ się˝ jak ognia:)
 
 
 
sarimz 

Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 19
Skąd: WięcborkWysłany: 28 Luty 2016, 10:55   

Mam firmę brukarską 10 lat, ale tej maszyny Planmatic nie znam, pytam o praktykę urzywania tej maszyny
Mam wykwalifikowanych ludzi
A sam nauczyłem się od Ojca
Mam układarkę Optimasa, ale w tej chwili ściągam podbudowę łatą Probsta 6m
Podbudowa
gruz ok 40 cm
chudziak ok 10 cm
piasek ok 4 cm
Wszystko ubijam po kolei Ammanem 740 kg
Piasek ewentualnie Wackerem 6055 480 kg
kostkę zagęszczam Wackerem 170kg
Wtej chwili kończę budowę ok 3000 m2
Nie nadążam z wykonaniem podbudowy przed układarką
Mam na budowie dwie kop-ład

Pytam o praktykę, tych co się znają, a nie bez urazy Amatorów
 
 
prezes85 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lip 2010
Piw: 4
Posty: 290
Skąd: KrakówWysłany: 29 Luty 2016, 14:33   

https://www.youtube.com/watch?v=BhmwSmzR_G8
_________________
ROBOTY DROGOWE
BRUKARSTWO
KANALIZACJE
USŁUGI KOPARKO-ŁADOWARKAMI
USŁUGI MINIKOPARKAMI
KRAKÓW I OKOLICE
www.gaczorek.pl
508-114-247
 
 
siekla Firma: Transkop
Pomógł: 15 razy
Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2012
Piw: 80
Posty: 1857
Skąd: BytomWysłany: 29 Luty 2016, 17:29   

Ja się nie znam bo jestem amatorem ale rozmawiałem z kolesiem, który ma coś takiego i sprawdza się bardzo dobrze choć mieli spore problemy z połączeniem tego z maszyną, problemy z hydrauliką były. To pierwsza sprawa, druga to że musisz mieć sprzęt 3D co już trochę kosztuje. Na Optimasie i Jazonie wybór się nie kończy, są jeszcze inni producenci bodajże z Holandii. Tak czy siak mając do położenia 20 tyś m2 bez tego typu urządzenia zajmie ci z rok, a tego nie przyjmie chyba nikt do wiadomości. Bez Planmatica i 2 układarek to nawet nie ma co tego zaczynać. Koszt takiego urządzenia to ok 120-150 tyś netto kompletnego z sysytemem 3 D więc wcale nie tak dużo jak na swoje możliwości.
_________________
Maszynowe układanie kostki brukowej - Sieci kanalizacyjne i wodociągowe - Usługi sprzętem budowlanym - Nawierzchnie trawiaste
www.transkop-bytom.pl
https://www.facebook.com/transkop.bytom
 
 
sarimz 

Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 19
Skąd: WięcborkWysłany: 29 Luty 2016, 21:44   

Dobrze gadasz
Muszę pogadać wcześniej z przedstawicielem, bo myślałem też wymienić jedną ładowarkę to może bym coś pod tą maszynę poszukał.
Teraz robię 1000 m2 na tydzień więc chyba bym rok nie robił.
Ale nie liczę na jakąś mega poprawę wydajności. Na początek byle żeby robota na to była.
Chciałbym wiedzieć, czy po ściągnięciu mogę na to śmiało wjechać układarką.
Czy jako ten plant pod kostkę używać mogę piasku, czy lepszy jakiś suchy beton (jakieś doświadczenia z czym mogą być problemy?) Zaznaczam, że u Nas nie ma jakichś mączek granitowych czy coś takiego (koszt zbyt duży)
Gościu ma na budowie swój węzeł bet.
 
 
radix Zaproszone osoby: 10
Pomógł: 16 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sty 2010
Piw: 36
Posty: 1477
Skąd: wlkpWysłany: 29 Luty 2016, 22:31   

S jak system niwelacji terenu.
W pracach brukarskich realizowanych na dużą skalę istotne znaczenie ma szybkość wykonania zlecenia przy jednoczesnej dokładności wykonanych prac. Zwiększenie wydajności czyli dużej ilości ułożonych metrów kwadratowych nawierzchni w ciągu krótkiego czasu dzięki zastosowaniu układarek do mechanicznego układania kostki brukowej stało się już faktem na naszym rynku brukarskim.
Jednakże duże możliwości przerobowe układarek do kostki brukowej zazwyczaj blokowane są ograniczoną wydajnością ekip przygotowujących "plant" lub podbudowy na których finalnie układana jest betonowa kostka brukowa. Wprawdzie firmy brukarskie stosują mechaniczne łaty do uciągania podsypek kruszyw czy betonów na podbudowy ale ich wydajność zazwyczaj okazywała się niewystarczająca gdy do dyspozycji na placu budowy była więcej aniżeli jedna układarka do kostki brukowej.
W ciągu kilku ostatnich lat na rynku maszyn wykorzystywanych głownie w brukarstwie a także przy budowie boisk sportowych pojawiło się kilka modeli tzw. systemów niwelacji terenu. Noszą one różną nazwę w zależności od producenta czy dystrybutora (bull blaster, nivel system, leveller , planmatic, profiler, uni-lev)
Budowa takiego systemu opiera się w głównej mierze na niżej wymienionych składowych komponentach:
 lemiesz profilujący uciągany materiał (może to być zarówno kruszywo wykorzystywane przy wbudowywaniu w warstwę podbudowy jak i piaski czy żwiry na warstwy odsączające lub odcinające czy wreszcie podsypki cementowo-piaskowe czy drobne kruszywo granitowe szplit na wierzchnią warstwę plantu ) zawieszany na ładowarkach, koparko-ładowarkach, miniładowarkach wyposażonych w tzw. pływającą łyżkę. Lemiesz posiada własny hydrauliczny system regulacji wysokości pracy a informacje o odpowiednim ustawieniu lemiesza w danym miejscu pochodzą z systemu sterowania. Szerokość robocza lemiesza przyjmuje zazwyczaj wartości w przedziale pomiędzy 1,8-2,4m. Dodatkowo po bokach występują hydraulicznie regulowane klapy zgarniające.
 system sterowania - wyróżniamy dwa rodzaje sterowania 2D i 3D. W przypadku sterowania 2D nadajnikiem jest niwelator laserowy z funkcją tyczenia spadków w 2 kierunkach zaś odbiornikami są czujniki laserowe montowane na dwóch masztach . W przypadku wersji 3D są to tachimetr zmotoryzowany oraz zamontowany na maszcie pryzmat dookólny 360st.
 panel sterujący montowany wewnątrz maszyny do której doczepiony jest system niwelujący teren. Zazwyczaj zawiera wyświetlacz podający podstawowe informacje istotne z punktu widzenia pracy operatora maszyny a także elektronikę odpowiedzialną za przetwarzanie informacji pochodzących z czujników laserowych bądź tachimetru na komendy płynące do elektrozaworów sterujących hydrauliką .
Schemat działania systemu niwelacji terenu opiera się na prowadzeniu lemiesza na odpowiedniej wysokości dzięki współpracy nadajnika (niwelatora laserowego ) wyznaczającego płaszczyznę i odbiorników laserowych zamontowanych na masztach. Różnica wysokości pomiędzy terenem a wysokością żądaną przetworzona przez elektroniczny układ sterujący daje impuls do sterownika hydrauliki która koryguje położenie wysokości lemiesza. Wszystko to odbywa się w czasie
rzeczywistym dzięki czemu system pracuje z bardzo dużą precyzją z zachowaniem odpowiednich spadków uprzednio wyznaczonych dzięki ustawieniu ich w obrotowym niwelatorze laserowym lub tachimetrze.
Kłopotliwe uciągnie ręczne czy mechaniczne na uprzednio ustawionych prowadnicach pozostaje daleko w tyle za możliwościami tego systemu. Zarówno pod względem czasu pracy który można dzięki zastosowaniu systemów niwelacji terenu skrócić nawet o 80% jak i pod względem dziennej wydajności która według zapewnień producentów może sięgać nawet 4000mkw. powierzchni dziennie. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt że dokładność niwelacji sięga kilku mm co gwarantuje układanie nawierzchni z kostki brukowej bezpośrednio na tak przygotowanym podłożu bez większych poprawek które mogą obejmować ewentualne zebranie łatami nadmiaru materiału w miejscach "styku" kolejnych przejazdów lemieszem).
Wykorzystanie tego typu sprzętu ma sens w przypadku realizacji większych zadań inwestycyjnych gdzie nakład pracy prowadzonej w tradycyjny sposób jest zbyt duży i czasochłonny. Dzięki zastosowaniu systemów niwelacji terenu można znacząco obniżyć koszty osobowe poprzez zmniejszenie ilości dniówek roboczych. Poprzez zwiększenie precyzji wykonania kolejnych warstw redukuje się koszty związane z nadmiarowym zakupem materiałów, co w przypadku inwestycji o powierzchni kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych przekłada się na konkretne złotówki pozostające na rachunku firmowym . Każdy zaoszczędzony centymetr wbudowanego plantu czy podbudowy w takim przypadku ma wartość kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych
Warto także wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie które niesie ze sobą wykorzystanie takiego sprzętu- przyspieszenie wykonania prac daje możliwość realizacji kolejnych zleceń o wiele wcześniej aniżeli przy tradycyjnym prowadzeniu prac. Im większa ilość metrów zrealizowana w tym samym czasie tym większe korzyści finansowe dla firmy. Wykorzystanie tej techniki powoli staje się standardem dla wielkopowierzchniowych realizacji brukarskich.

Autor postu otrzymał piwo.
 
 
 
piotrbrukpol 

Dołączył: 19 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Zielona GóraWysłany: 19 Czerwiec 2017, 18:28   Gdzie kupić maszynę do rozściełania i niwelacji podsypki

Tak jak w temacie , gdzie mogę kupić jakie najlepsze ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Maszyna do niwelacji terenu
Tato Inne narzędzia pomocnicze 2 7 Luty 2019, 12:54
Mados
Brak nowych postów Ile potrzeba podsypki?
Kamil12 Tradycyjne rozmowy na temat brukarstwa 9 27 Marzec 2018, 19:27
Marek88
Brak nowych postów Rodzaj podsypki
topsecret Tradycyjne rozmowy na temat brukarstwa 2 18 Czerwiec 2018, 17:06
blondynek
Brak nowych postów Pomoc w wyborze podsypki
marek49ae Beton, podsypka, podbudowa 4 23 Lipiec 2018, 18:40
hax
Brak nowych postów Narzedzia do sciągania podsypki
K3 Inne narzędzia pomocnicze 261 18 Marzec 2018, 12:01
K3
niwelatoryBruk-TechBrukmastersKGBruk

Korzystanie ze strony oznacza akceptacje regulaminu.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc oraz materialy zamieszczane przez uzytkownikow.
Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum zabronione!
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime


Linki Sponsorowane

mierzymy.pl


PARTNERZY

Kesler.pl

Brukarze.pl